Przejdź do treści

PGE Energia Ciepła S.A. i ELEMONT S.A. podpisały umowę na budowę bloku gazowego

aaa

W ramach projektu Elemont dostarczy turbinę gazową firmy Kawasaki Gas Turbine Europe GmbH z wodnym kotłem odzysknicowym, który stanie na terenie kieleckiej elektrociepłowni. Prace budowlane przy tej inwestycji rozpoczną się w przyszłym roku.

Umowa została podpisana w Kielcach przez Macieja Jamkiewicza, Wiceprezesa Zarządu PGE Energia Ciepła S.A. i Tomasza Sadowskiego, Prezesa Zarządu Elemont.

Elemont, jako generalny wykonawca, wybuduje dla kieleckiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła układ kogeneracyjny składający się z turbozespołu gazowego o nominalnej mocy elektrycznej ok. 8 MWe oraz wodnego kotła odzysknicowego o osiągalnej mocy cieplnej w wodzie sieciowej ok. 12 MWt. W ramach inwestycji wybudowana zostanie instalacja niezbędna do wyprowadzenia mocy cieplnej, elektrycznej, budowy przyłączy oraz pozostałej infrastruktury koniecznej do funkcjonowania Instalacji. Inwestycja powstanie na niezagospodarowanym terenie należącym do elektrociepłowni PGE Energia Ciepła, obok budowanej kotłowni gazowej, która składać się będzie z pięciu kotłów wodnych o łącznej mocy 160 MW.

- Elemont S.A. już od ponad 32 lat realizuje kompleksowe projekty w energetyce, przemyśle i ochronie środowiska. W ostatnich latach skupiamy się jednak przede wszystkim na wsparciu naszych Klientów w transformacji energetycznej. Budowa bloku gazowego w oparciu o nowoczesną turbinę Kawasaki z kotłem odzysknicowym wpisuje się idealnie w politykę obniżenia emisji szkodliwych związków do atmosfery oraz produkcję czystej energii dla miasta, zapewniając mieszkańcom wytworzenie w skojarzeniu 8 MW energii elektrycznej i 12 MW energii cieplnej. Powiedział Tomasz Sadowski, Prezes Elemont.

Więcej szczegółów  ⤵️⤵️⤵️
https://lnkd.in/dVDaiJEM
 
https://lnkd.in/dq2ZxSxB
 
https://lnkd.in/dUtntKnR